Programa, Bafra Kaymakamı Halis Arslan, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Çamaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Hasan İrer, Okul Müdürü Süreyya Sırım, okul yöneticileri, proje ekibindeki öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
 

İlçemizde Fatih Projesi kurulumu yapılan etkileşimli tahtalar, sınıflarımızdaki pek çok bilgisayar ve projeksiyon donanım birimlerinin boşa çıkmasına neden oldu. Özellikle ilköğretim kurumlarımızda ve bilgisayar öğretmeni olmayan köy okullarımızda, teknolojik altyapının iyileştirilmesi için ilçemiz Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali KATİPOĞLU başkanlığında, Şube Müdürlerimiz Süleyman ERTÜRK ve Celal KARADELİ yönetiminde, İlçe Fatih Eğitmenleri öğretmenlerinden Murat MOLLAOĞLU, Aydın KAPLAN, Orhan Gazi DEMİRCİ , Tanju KÖSE ve Bülent KOÇAK´ dan oluşan  ekip  "Okulum Şahane" isimli projeyi hayata geçirerek atıl durumdaki malzemeleri toplayıp, bu alandaki sorunları gidermek için çalışmaya başladılar. 19 Kasım 2015 tarihinde Kuşçular Ortaokulu, Kaygusuz Ortaokulu, Kelikler Ortaokulu, Müstecep Ortaokulu, Kolay Ortaokulu ve Şeyhulaş Ortaokulu´ nu, 02.12.2015 tarihinde Çetinkaya İMKB, Mustafa Erdin Ortaokulu olmak üzere pekçok okulu gezerek  toplamda 30 adet projeksiyon cihazı ve 21 adet eski bilgisayar kasası toplanmıştır.  Bu cihazların toplama işlemi diğer FATİH Projesi kapsamından kurulumu yapılan okullarımızda da devam edecektir. 

Toplanan bu cihazlar proje ekibi tarafından kontorlden geçirilip, çalışır durumda olanlar ilçede oluşturulan komisyon tarafından ihtiyacı olan ve bu ihtiyacı ilçe mem sitesinden bildiren başta köy ilköğretim okullarımız olmak üzere, bilgisayar öğretmeni olmayan okullarımızda proje kapsamında dağıtımı yapılacaktır. 

Toplama çalışmalarında bize yardımcı olan güler yüzlerini ve misafirperverliklerini esirgemeyen tüm kurum yöneticilerimize ve değerli öğretmenlerine teşekkür ederiz.

            

2015 - 2016 BAFRA İLÇE MEM OKULUM ŞAHANE PROJE BİLGİLERİ

 

İl / İlçe                                : SAMSUN / Bafra
Projenin Adı : Okulum Şahane
Projenin Düzeyi : BT Öğretmeni Olmayan İlkokul ve Ortaokul Kurumları
Projenin Alanı ve Konusu : BT Öğretmeni Olmayan İlkokul ve Ortaokul Kurumlarında 
1- Bilgisayarlarının işletim sistemi vb. programsal sorunlarına çözüm bulmak, 
2- Bilgisayar ve projeksiyon gibi donanımların kompresör ile tozdan arındırmak, 
3- Konferans salonu olan okullarımızda "Bilinçli ve Güvenli İnternet Kullanımı", "Bilişim Suçları" gibi konularda seminer vermek.
Projeyi Yapan Yürütücü Kurum : Bafra İlçe MEM
Projeyi Yapan Paydaş Kurumlar : Bafra İlçe Kaymakamlığı, Bafra Belediyesi
Proje Yöneticisi : Mehmet Ali KATİPOĞLU, Süleyman ERTÜRK, Celal KARADELİ, Mehmet COŞKUN
Proje Yöneticisi İletişim Bilgileri : -
Proje Liderleri : Murat MOLLAOĞLU - Orhan Gazi DEMİRCİ - Aydın KAPLAN - Tanju KÖSE -Bülent KOÇAK
Proje Liderinin Alanı  ve  Cep Telefonu : Bilişim Teknolojileri / 0505 497 80 12 - Bilişim Teknolojileri / 0543 630 66 66 - Bilişim Teknolojileri / 0505 476 89 83  - Bilişim Teknolojileri / 0507 224 33 53 - Bilişim Teknolojileri / 0507 232 06 31 
Projeye Başlama Tarihi : 02.12.2015
Projenin Çalışılma Süresi : 6 Ay
1.Öğrencinin adı soyadı,sınıfı   :  
2.Öğrencinin adı soyadı,sınıfı   :  
3.Öğrencinin adı soyadı,sınıfı   :  
4.Öğrencinin adı soyadı,sınıfı  :  
5.Öğrencinin adı soyadı,sınıfı  :  
Proje Sloganı : Dokunarak Bilgiye, Hızlı Bir İletişime, Daha İleriye… En iyiye…
Projenin Genel Amacı : Okullarımızdaki var olan bilgisayar yazılım ve donanım problemlerini tespit etmek, çözüm üretmek aynı zamanda Bilgisayar ve İnternet Bağımlılığı konusunda bilgilendirme yaparak "Bilişim Suçları" konusunda farkındalık yaratmak
Projenin Özel Amaçları : 1- Teknoloji kullanımına özendirme.
2- Hedef kitlemize (Öğrenci/Öğretmen/Veli) teknolojiyi doğru ve etkin kullanarak, eğitim ve gelişim olanaklarından nasıl yararlanabileceklerini gösterme.
3- Hedef Kitlemize F@tih Projesi hakkında küçük çaplı tanıtımlar yapmak.
4- Hedef kitlemize (Öğrenci/Öğretmen/Veli) bilgiye ulaşma, bilgiyi toplama, bilgiyi örgütleme ve bilgiyi paylaşma becerileri kazandırma.