KAYMAKAMIMIZ
SAYIN ALİ FUAT TÜRKEL’İN
“RAMAZAN BAYRAMI” MESAJI
 
Birlik ve beraberliğimizin temel unsurlarından biri olan Ramazan Bayramı’nı hep birlikte karşılamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ramazan Bayramının ülkemiz, Türk ve İslam dünyası ile tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyorum.
Huzur ve mutluluğun, dostluğun, sevginin, saygının, barışın, hoşgörünün pekişmesine vesile olan, insanı insan yapan değerlerin yaşanmasına ve paylaşılmasına fırsat veren bayramların, toplum hayatında eşsiz bir yeri vardır. Bayramların, güzel ahlâkı, insanlara iyi davranmayı, küçüklerimizi sevindirmeyi, büyüklerimize saygıyı ve onları ihmal etmemeyi hatırlatan yönünü unutmamalıyız.
Bununla birlikte bayramlar, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulandığı bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği ve güçlendiği özel günlerdir.  
Bu duygu ve düşüncelerle, tüm Bafralı hemşerilerimin ve mesai arkadaşlarımın, özel sektör işveren ve çalışanlarının, mahalle muhtarlarımızın, bayram tatillerini yöremizde geçirmekte olan yurtiçi ve yurtdışından gelen misafirlerimizin, sayın basın mensuplarımızın mübarek Ramazan Bayramlarını kutlar; işlerinde bolluk, bereket; yuvalarında sağlık, huzur, mutluluklar; uzun ömürler dileği ile sevgi ve saygılarımı sunarım.
 
                                                                                      Ali Fuat TÜRKEL
                                                                  Kaymakam