KAYMAKAMIMIZ
SAYIN ALİ FUAT TÜRKEL’İN
“30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI” MESAJI
 
 
Vatan toprağımızın düşman işgaIinden kurtuIuşunu ve uIusumuzun bağımsızIığını müjdeIeyen 30 Ağustos Zaferi’nin 96. yıIdönümünü miIIetçe birIik ve beraberIik içerisinde; büyük bir gurur ve coşkuyIa kutIuyoruz.
Büyük Komutan Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ifadesiyle; Zafer, “Zafer benimdir” diyebilenindir. Başarı ise, “Başaracağım” diye başlayarak sonunda “Başardım” diyebilenindir.
Türkiye’nin ekonomisiyle, demokrasisiyle, ordusuyla, istikrarını koruyan, uluslararası alanda ağırlığını sürekli artıran güçlü bir ülke olarak yükselmeye devam ettiğine milletçe şahit olmaktayız.
Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, O'nun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, bu zaferi bizlere armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, kanlarıyla, canlarıyla bu toprakları vatan yapan ve ülkemizin milletiyle bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden tüm aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ve Güvenlik Güçlerimizin kahraman mensuplarının, Bafra'lı hemşehrilerimin ve aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını en içten duygularımla kutluyorum.
 
 
                                                                  Ali Fuat TÜRKEL
                                                                      Kaymakam