KAYMAKAMIMIZ SAYIN ALİ FUAT TÜRKEL’İN “23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI” KUTLAMA MESAJI
 
 
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının ve ilk Meclis Başkanı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 98. yılını kutlamanın gururu, mutluluğu ve coşkusunu yaşıyoruz.
Yüce Meclisimizin açıldığı bu özel günün, Büyük Önder Atatürk tarafından çocuklara bayram olarak armağan edilmesi elbette ki, çok büyük anlamlar taşımaktadır. Bu size duyulan güvenin en somut ifadesi olduğu gibi, varlığınızın bizler için ne kadar önemli olduğunun da göstergesidir. Sizler milletimizin en büyük zenginliği ve umudusunuz.
Sevgili Çocuklar,
Gün gelecek bu ülkenin sanatçıları, sporcuları, yöneticileri, iş adamları olacaksınız. Geleceğin siyasetçileri ve devlet adamları sizin aranızdan çıkacak. Hepinizin bunun şuuru içinde olduğunuza yürekten inanıyorum. Çalışırsanız, kendinizi en iyi şekilde yetiştirirseniz, hem ülkemizin hedeflerini hem de kendi hedeflerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
Şunu bilmenizi isterim ki: Bu ülkede yapılan her şey sizler içindir. Hayat boyu başarılı ve mutlu olmanız, yarınlara güvenle bakabilmeniz, yüzlerinizin her zaman gülmesi bizlerin tek dileğidir. Siz sevgili çocuklarımızı çok sevdiğimizi ve güvendiğimizi bir kez daha ifade etmek istiyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle, bu anlamlı günde Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ü İstiklal Savaşımızın bütün kahramanlarını, Ülkemizin bölünmez bütünlüğü ve bağımsızlığımız için canını vermiş tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anarken, bugüne anlam katan geleceğimizin güvencesi çocuklarımızın ve dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlar, bu vesile ile bütün saygıdeğer vatandaşlarımıza da sevgi ve saygılarımı sunarım.
 
 
                                                                                                                       Ali Fuat TÜRKEL
                                                                                           Kaymakam