KAYMAKAMIMIZ
SAYIN ALİ FUAT TÜRKEL’İN
“1 EKİM DÜNYA YAŞLILAR GÜNÜ” KUTLAMA MESAJI
 
                 
Dünyada ve ülkemizde kutlanan 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü, milli değerlerimiz ve kültürümüzün taşıyıcısı olan yaşlılarımızın sevgi ve saygıyla hatırlandığı, onların sağlık, bakım, ekonomik ve sosyal ihtiyaçlarının belirlendiği, kişi, kurum ve devlet olarak bu süreçte üstlenilmesi gerekenlerle birlikte aynı zamanda yapılan çalışmaların gündeme getirilerek değerlendirildiği önemli bir gündür.
Yaşlılık dönemi herkes tarafından saygı ve itibar görmenin arzu edildiği, minnet ve şükran duygularının en üst seviyede beklendiği hassas bir evredir. Onların toplumla bütünleşmelerini ve yaşama bağlı kalmalarını sağlamak, ömrünün büyük bir kısmını topluma ve ülkeye hizmetle geçirmiş bu insanlara, şükran ifadesi olacaktır. Onlar, yaşlandıklarında ömürlerinin sonuna kadar insan onuruna yakışır bir şekilde bakılma ve yaşama hakkına da sahiptirler.
Bu sebeple, geçmişi korumak ve geleceğe hazırlanmak için ekonomik, sosyal ve kültürel olarak yaşlıların toplumda saygı, sevgi ve ilgi görmeye ihtiyacı vardır.
Bu duygularla, tecrübelerine daima saygı duyduğumuz, en kıymetli hazinelerimiz olan tüm büyüklerimizin bu anlamlı gününü kutluyor, sağlık ve huzur dolu bir ömür diliyorum.
 
                                                                           Ali Fuat TÜRKEL
                                                                              Kaymakam