KAYMAKAMIMIZ SAYIN AHMET ADANUR’UN “10 - 16 MAYIS DÜNYA ENGELLİLER HAFTASI” KUTLAMA MESAJI
 
 
 
         Bilindiği üzere Birleşmiş Milletlere üye ülkelerde her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasındaki hafta “Engelliler Haftası”  ve 10 Mayıs tarihi de “Engelliler Günü” olarak kabul edilmiştir.

         Şüphesiz engelli olmak kişinin tercihi olmayıp, her birey aslında  birer engelli adayıdır. Bu düşünceden hareketle vatandaş olarak  engelli vatandaşlarımızın sorunlarına gerekli hassasiyeti  göstermemiz gerekmektedir.
 
             Devletimiz, engellilerin sosyal hayata katılımlarını sağlamak için hızlı ve yoğun çalışmalar yürütmektedir. Devletimiz bu kapsamda engelli çocukların eğitimleri, tedavileri için resmi ve özel eğitim kurumlarının açılmasına destek olmakta, ağır engelli vatandaşlarımızın yaşadıkları ortamlarda yakınları tarafından bakılmaları için bakım ücreti ödemekte, sosyal güvencesi olmayan engelli vatandaşlarımıza da aylık bağlamaktadır.
 
 Bu duygu ve düşüncelerle, engelli vatandaşlarımızın sorunlarının çözümlendiği, geleceğe daha umutla bakabilecekleri bir ortam ve huzurlu bir yaşam diliyor, 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftasında engelli vatandaşlarımızla ilgili farkındalığın daha da artması dileğiyle, Engelliler Haftası'nı kutluyor, tüm engelli vatandaşlarımızı ve ailelerini sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum.
 
          
                                         Ahmet ADANUR
                                    Bafra Kaymakamı